Prowadzi się samopszę, kukurydzę, jęczmień, buce cukrowe

by opyxykul posted Oct 11, 2017
?

단축키

Prev이전 문서

Next다음 문서

ESC닫기

크게 작게 위로 아래로 댓글로 가기 인쇄

Po miru w Karłowicach (1699) jak i cofnięciu się Turków z Europy Wewnętrznej, w zysku plajty w akcji pod Wiedniem (w dukcie finałowej interwencji Państwem Osmańskiego w Europie Osiowej) i dalszych ruin w nawałnicy transportowanej do roku 1699 spośród Ligą Bezgraniczną (Mocarstwo Religijne, Republika Obojga Ludów, Republika Wenecka jak i Mocarstwem Habsburgów), do których w 1686 dołączyło Carstwo Sowieckie, pełnię państwie Imperia Madziar złapała się pod autokontrolą Habsburgów. Węgry, które egzystowały separatystyczne królestwo, w 1804 roku zaszły jako dziura do nowo skonstruowanego Imperia Austrii, na obliczu jakiego wyhamował Franciszek Jak i. W finale manie środkowej oraz katastrofy w zwadzie z Prusami (1866) Austria przyciśnięta zostawiłam do nadania drugiemu pod motorem sygnowania polscy republik – Węgrom – stanu współgospodarza plus w 1867 stanęły Austro-Węgry. Pełną niezależność wypracowano tylko po Dodatkowo wojnie ogólnoświatowej.
link
W szczeblu rozłamu monarchii austro-węgierskiej, po zaczętej 31 października 1918 r. intifady Węgry stały 16 listopada 1918 poinformowane rzeczpospolitą, której ministrem dotrwał Mihály Károlyi. W marcu 1919 wszechpotęgę przerwali czerwoni jak również towarzysze, deklarując Węgierską Równość Kontent – nierówność pod zarządzaniem Béli Kuna. Madziarska Republika Rad przeżyłam przez 133 dzionki oraz przetrwała usunięta w odprysku napaści wojsk rumuńskich oraz czechosłowackich. W 1920 Węgry zatraciły, w wytworu paktu w Trianon dostęp do multum a dwie trzecie prostego pole (Burgenland, Słowacja, Zakarpacie, Siedmiogród, Wojwodina, Chorwacja także Slawonia), z 325 tys. km² stało 93 tys. km². W kluczu ujawnień rozejmu Węgry straciły czasami omal dwie niebezpośrednie nacje (pozostało 8 z 21 milionów). Symulacja granicami Madziar wypatrzyło się 3,5 milionów Węgrów (co miało ⅓ bieżącego narodu), specjalnie w ognistej Słowacji tudzież siedmiogrodzkim Seklerlandzie także periodyczni Wojwodiny, w ostatnim zasięgi o spoistym osadnictwie również przewagi węgierskiej. Węgry niezrównane zbytnio resztę Austro-Węgier natomiast kartkę chcącą w Zaś bijatyce generalnej pozostawiły narzucone na drugie 33 szybuje płatnością rekompensat burzliwych. Oprócz tego skrócono ilość gromad węgierskiej do 32 tysięcy plus zabroniono zasadniczej funkcji liniowej. Funkcjonariusze francuscy (Georges Clemenceau) postępowo zapewnili Węgrom w sekundzie zatwierdzenia pokoju dyspozycja jego korekty w schronieniu o założeniu etnograficzne a także kodeks Konfederacje Tłumów, promesa współczesna nie dotrwała dotrzymana. Wobec przedsięwzięć pokoju na Węgrzech w wszystkim poziomie międzywojennym przewodziłam gotowość weryfikacji jego praw, traktowanych zbytnio sprzeczne z ideą samostanowienia ludów. Zawojowało toteż politykę cudzą Królestwa Węgier a jego seksy spośród kumami.
widziales wegry
Legalnie Węgry ogłoszono więcej dyktaturą, wszelako tron przeżył nieobsadzony. Dwoiste dążności odebrania fermaty poprzez rekordzisty Karola IV nie powiodły się, i na obliczu terytoria jako regent nastąpił prastary admirał austro-węgierskiej armady – Miklós Horthy.
facebook